21 kwietnia 2014

Wielkanoc


Najbardziej lubię, gdy w kościele śpiewają "Victimae Paschali Laudes" (Sekwencję Wielkanocną), utwór przypisywany pewnemu XI-wiecznemu poecie z Burgundii. Różnie to bywa z moją wiarą, ale w tych słowach na prawdę czuć jakąś moc. Drugim takim niesamowitym utworem jest.. no właśnie i teraz nie wiem, jaki to ma tytuł. Charakterystyczna góralska melodia, słyszałam ją między innymi na Mszy w wakacje w kościele w Białce Tatrzańskiej.  Serwetka idealnie spasowała do koszyczka. Tylko szkoda, że tak wiało w sobotę, musiałam pilnować, by mi jej nie porwało. Ciężko byłoby ją gonić po zaoranych polach. :))Mazurek piekłam dopiero drugi raz w życiu. Chyba mi wyszedł, bo smakowo mniamciu. Tylko siostra się śmieje, że bazie wcale nie wyglądają jak bazie, chociaż pewnie sama nie zrobiłaby lepszych. :D Za to paschę (czekoladową) piekłam (i smakowałam) po raz pierwszy. Znajomi i rodzice dziwili się, cóż to jest za dziwny twór serowy, a to przecież tradycyjna wielkanocna potrawa pochodząca z Rosji, znana też w wielu domach w Polsce. Chodziła za mną od jakiegoś czasu, więc postanowiłam ją zrobić.
Mazurek zgłaszam do Szufladowego wyzwania na Wielkanocny przysmak, banerek obok. :)W ogródku wiosna. Dużo roślinek zbiera się do kwitnienia, trawa się zieleni.. Już nawet kwitnące kasztany widziałam, znak, że zbliżają się matury. Dobrze, że ja już mam to za sobą. :)


Z mojej strony chciałam życzyć zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei, miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego Alleluja!

4 komentarze:

 1. Mmm... serwetka rzeczywiście niezwykle przystraja koszyczek :)
  Paschy też nigdy nie jadłam ani nie widziałam, że tak powiem na żywo - raczej wschodnia tradycja. Choć kutię zaanektowaliśmy u siebie na Boże Narodzenie :)
  Mówisz, że dobra była taka forma sernika?
  Radosnego drugiego dnia świętowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro taka dobra, to muszę zanotować, by na kolejną Wielkanoc spróbować ją zrobić :)

   Usuń
 2. Mazurek wygląda apetycznie.
  Witam w Szufladowym wyzwaniu.
  Żeby dopełnić wymaganych w regulaminie formalności proszę uzupełnić post o link do naszego wyzwania.

  OdpowiedzUsuń